Parafialna Akcja Charytatywna!!!

poniedziałek | | 16:06 | admin |

Parafialna Akcja Charytatywna, czyli pomoc najuboższym z terenu Naszej parafii.

Nasi mali parafianie wraz ze swoimi rodzicami i tym razem nie zawiedli. stawili się dzielnie o godz. 10:00 w dniu 02.03.2013 r. w parafialnej salce katechetycznej, zwanej potocznie „Organistówką”. Rozpoczęło się wielkie zdobienie jaj dostarczonych przez organizatorów, które trzeba było udekorować drobnymi cekinami. Pracy przy tym było niemiara, ale liczył się szczytny cel jakim jest pomoc osobom najuboższym z terenu Naszej borzęcińskiej Parafii.

W trakcie skrupulatnego dekorowania jaj przez dzieci, rodzice oraz dzieci mogli spróbować

wyśmienitych wypieków oraz napić się gorącej kawy czy herbaty. Na zakończenie każde dziecko zostało „zaopatrzone” w balonik oraz drobny upominek. Następnego dnia wszystkie pięknie udekorowane Jaja Wielkanocne zostały wystawione na sprzedaż w borzęcińskim kościele i bardzo szybko znalazły nabywców, a ofiary za sprzedane małe dzieła sztuki i tym razem zasiliły skarbonkę parafialnego Zespołu Caritas.

Tego typu akcje, pozwalają nam patrzeć z optymizmem w przyszłość. Skoro tak liczna grupa dzieci bierze udział w pomocy najuboższym, to możemy śmiało powiedzieć „ziarno zostało zasiane” Szczególne podziękowania składamy Paniom Dianie Dawid pomysłodawczyni całej akcji oraz Pani Beacie Skrońskiej, która pomogła w całym przedsięwzięciu oraz ufundowała nagrody dla Naszych małych artystów.

Dziękujemy!!!

 

a

Comments are closed.