DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017 r.

niedziela | | 07:07 | admin |
1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Także dziś zapraszamy na Mszę św./polową/ o godz. 14.00 przy pomniku w Umiastowie w intencji pomordowanych mieszkańców Topolina i Umiastowa. Dziś również o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci I Komunijnych z klas trzecich i ich rodziców. Przypominamy, że dzieci z klas trzecich, które uczęszczają do szkół poza Borzęcinem Dużym, a mieszkają na terenie naszej parafii i pragną przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii są także zaproszone wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00. 2. W niedzielę, 17 września br., przypada 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem " Nie lękaj się, bo jestem z tobą". Przekazujemy nadzieję i ufność w naszych czasach. 3. W poniedziałek 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Msza św. o godz. 17.30. 4. W czwartek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 17.30. 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej . 6. Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca" zaprasza na spotkania w czwartki po Mszy św. wieczornej do sali na Organistówce. 7. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 24 września br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry. 8. W przyszłą niedzielę 24 września w naszej parafii odpust ku czci św. Tekli. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30. 10.00, 11.30 i 16.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Kanonik Zygmunt Niewęgłowski, wicedziekan dekanatu ursuskiego. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, bielanki, gości i zespoły parafialne. 9. W niedzielę 24 września Msza św. o godz. 16.00 i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas pierwszych szkół średnich wraz z rodzicami i osoby z klas starszych szkół średnich, które nie były jeszcze bierzmowane. Przypominamy, że spotkania są obowiązkowe. 10. Pan Dariusz Świątkowski, sołtys z Wierzbina, organizuje w dniu 7 października b.r. pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy Kościele. Koszt 50 zł. Zapisy u Pana Dariusza w Wierzbinie oraz dziś po Mszy św. o godz. 8.30 w Kościele. 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.   INTENCJE MSZALNE OD 17  DO 23 WRZEŚNIA 2017 r.   Niedziela godz. 8.30 1. + Adama Michlewicza w 7 rocz. śm., Grzegorza i Ewę Michlewicz i rodzinę Michlewiczów. 2. + Feliksa i Teresę Chruścińskich, Stefanię i Wacława Płuszewskich, Zofię, Romana, Józefa i Władysławę Mielczarków. godz. 10.00 1. Dziękczynna w 9 rocz. urodzin Laury Fryt z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej. 2. + Władysława Kubiaka w 27 rocz. śm. godz. 11.30 1. Za Parafian. 2. + Edmunda w 21 rocz. śm., Mariannę i Stanisława Nowickich, Władysławę i Anusię Skalskie, Lucynę Alizarczyk. godz. 14.00 Msza św. przy pomniku w Umiastowie. godz. 16.00 1.  + Stanisławę w 5 rocz. śm., Michała, Helenę i Józefa Dymińskich, Stefanię i Franciszka Niewiadomskich. 2. + Tadeusza Okulskiego w 3 rocz. śm. Poniedziałek godz. 17.30 1. + Lidię Kielak. 2. + Zbigniewa Mileja w 30 dzień po śm. Wtorek godz. 17.30 1. Dziękczynna w 80 rocz. urodzin Romualdy Świątek z prośbą o dalsze bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia. 2. + Michała Przyżyckiego. Środa godz. 17.30 1. + Zbigniewa Banaszka. 2. Dantis. Czwartek godz. 17.30 1. + Edmunda Świątka w 29 rocz. śm., rodziców Edwarda i Stefanię Cuprzyńskich. 2. Dantis. Piątek godz. 17.30 1.  + Zbigniewa Mileja. 2.  + Michała Dziekańskiego.   Sobota godz. 17.30 1.  Dziękczynna w rocz. ślubu Elżbiety i Tadeusza z prośbą o dalsze bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Jubilatów, dzieci i wnuków. 2. + Barbarę i Stefana Dziekańskich, Tadeusza Ciećwierza i całą rodzinę Ciećwierzów, Dariusza Osińskiego.  

Możliwość komentowania jest wyłączona.