DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 8.04.2018 r.

sobota | | 22:31 | admin |
1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W Parku Moczydło w Warszawie na Woli ( u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy ) przy figurze Jezusa Miłosiernego, o godz. 15.00 zostanie odprawiona, pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, uroczysta Msza Święta. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert Arki Noego. Organizatorzy serdecznie zapraszają. W naszej parafii   o godz. 15.00   Koronka do Miłosierdzia Bożego. 2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z ustanowienia Konferencji Episkopatu Polski, po raz kolejny będzie obchodzona, jako Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 17.30. 3. W czwartek 12 kwietnia odpust ku czci św. Wincentego Ferreriusza, patrona naszej parafii. Msza św. o godz. 17.30. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, bielanki i zespoły parafialne. 4. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia,  o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców. 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Warszawskiej zaprasza wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 15 kwietnia pod hasłem " Jestem za życiem", by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza św. w Katedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta o godz. 12.00 rozpocznie się akcja " Pielucha dla Malucha", podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską. 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i do wzięcia kolejnego numeru naszej gazetki parafialnej. 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.   INTENCJE MSZALNE OD 8 DO 14 KWIETNIA 2018 r.   Niedziela godz. 8.30 1.  + Leopolda, Kazimierę, Stanisława, Danutę i Andrzeja Myśliwiec. 2.  + Józefa Komór w 22 rocz. śm., Leokadię Komór i zm. z rodziny Wieickich i Komór. godz. 10.00 1.  + Bogusława Bogackiego w 23 rocz. śm. 2.  + Adolfa w 19 rocz. śm., Halinę i Marka Kułaków. godz. 11.30 1.  Za Parafian. 2. + Irenę, Franciszka i Romana Kęsickich. godz. 16.00 1.  + Stefana w 21 rocz. śm. i Jadwigę Wawrzynieckich, zm. z rodziny Wawrzynieckich i Przygodów, Zdzisława Burczyńskiego. 2.  + Mariannę Głowacką w 1 rocz. śm. Poniedziałek godz. 17.30 1.  Dantis. 2.  Dantis. Wtorek godz. 17.30 1.  + Henryka Stanowskiego w 11 rocz. śm. 2.  + Bolesława Sumkę w 28 rocz. śm., Bronisławę i Barbarę Sumkę. Środa godz. 17.30 1. + Halinę Kułak. 2.  Dantis. Czwartek godz. 17.30 1.  Za Parafian. 2.  Dantis. Piątek godz. 17.30 1.  Dantis. 2.  Dantis. Sobota godz. 17.30 1.  + Teresę, Jerzego, Leokadię i Mieczysława Majchrzak. 2.  + Arkadiusza, Janinę i Franciszka Skorupskich, Zofię, Franciszka, Zofię i Aleksandra Woźniaków, Eugenię Matejczuk, Czesława i Elżbietę Żywiołkowskich oraz zm.  z rodziny Rosłanów.  

Możliwość komentowania jest wyłączona.