Niedziela ( ósma zwykła ) – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018 r.

sobota | | 18:41 | admin |
1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.00. 2. W poniedziałek, 28 maja br., Jego Ekscelencja Ks. Biskup Rafał Markowski na Mszy św. o godz. 18.00, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy ministrantów , zespoły parafialne , gości i parafian. Tego dnia przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w Katedrze Warszawskiej , o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. , a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa. 3. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało ). Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 11.30  i 16.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w latach ubiegłych. Do procesji zapraszamy ministrantów, asystę, zespoły parafialne, bielanki , dzieci  I Komunijne i Rocznicowe oraz wszystkich parafian. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Dzieci  I Komunijne i Rocznicowe  uczestniczą w procesji w strojach Komunijnych. Prosimy także o dekorację okien i balkonów. 4. W oktawie Bożego Ciała i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nabożeństwie czerwcowym, procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Do procesji zapraszamy biel, ministrantów, asystę i zespoły parafialne i wszystkich wiernych. 5. I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 17.30. Spowiedź od godz. 16.30. W tym dniu pierwsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia ksiądz odwiedzi chorych w domach na terenie parafii od godz. 7.30. 6. I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. 7. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca br., przypada XI Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem " Dziękujemy za niepodległość".  Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Tegoroczne obchody będą miały znaczenie szczególne - będziemy dziękować za 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dziękczynienie w Świątyni Opatrzności Bożej włączy się cały polski Kościół. Eucharystia o godz. 12.00 będzie koncelebrowana pod przewodnictwem Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka, a homilię wygłosi metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Patronką tegorocznych uroczystości będzie św. Siostra Faustyna Kowalska, której relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do Świątyni. W naszej parafii, po Mszy św. o godz. 11.30, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, bielanki i zespoły parafialne. W tym dniu nie będzie procesji po nabożeństwie czerwcowym o godz. 16.00. 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Najświętszej. INTENCJE MSZALNE OD 27 MAJA DO 2 CZERWCA 2018 r.   Niedziela godz. 8.30 1.    + Stanisława w 7 rocz. śm., Irenę i Janusza Grędów, Michała i Stanisławę Dymińskich, dziadków Grędów , Kucharskich, Dymińskich i Niewiadomskich. 2.   + Władysława Gruszeckiego w 25 rocz. śm. i Emilię Gruszecką w 2 rocz. śm. godz. 10.00 1.    + Barbarę w 3 rocz. śm. i Janusza Smosarskich. 2.    + Jana w 3 rocz. śm. i Joannę Wójcik. godz. 11.30 1.    Za Parafian. 2.   + Teresę Kowalską w 26 rocz. śm. i Sylwestra Kowalskiego. godz. 16.30 1.    + Mariannę i Stanisława Duralskich, Stanisławę i Stanisława Duralskich. 2.    + Konstantego Ciećwierza w 30 dzień po śm. Poniedziałek godz. 18.00 Bierzmowanie. Wtorek godz. 17.30 1.  + Andrija Pushka. 2.  + Juliannę i Lucjana w 1 rocz. śm. oraz zm. z całej rodziny. Środa godz. 18.30 1.   + Józefa Rosłona. 2.  + Beatę Augustyn w 5 rocz. śm. Czwartek godz. 8.30 1.  + Adama Ciećwierza. 2.  + Feliksę i Stanisława Michlewiczów i zm. z rodziny Michlewiczów. godz. 11.30 1.     Za Parafian. 2.  + Józefę i Mariana Porębskich, Pawła, Romualda i Bogusława Porębskich, Helenę i Ignacego Świątek. godz. 16.30 + Eugenię, Irenę i Tomasza Grzybowskich, Sabinę Kucharską, rodzinę Białowąsów. Piątek godz. 17.30 1.  + Stefana Wągrodzkiego. 2.    W intencji Bogu wiadomej. Sobota godz. 16.00 Ślub. godz. 17.30 1.      W intencji członków Żywego Różańca. 2.    + Marcina Wiśniewskiego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.